PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11530}

Walka o ogień

La Guerre du feu
7,5 11 537
ocen
7,5 10 1 11537
7,7 3
oceny krytyków
Walka o ogień
powrót do forum filmu Walka o ogień

DOSKONAŁOŚĆ

ocenił(a) film na 10

Wspaniała produkcja, film doskonały pod każdym względem. Reżyser i wszyscy, którzy przyczynili się do stworzenia tego dzieła, mogą czuć sie dumni z uzyskanego rezultatu. A trafne uchwycenie takie tematu, jak zycie ludzi sprzed 80000 lat, nie należy do zadań najłatwiejszych. Moim zdaniem, dzieło wspaniale oddaje klimat tamtych czasów, w których "ten kto posiadał ogień, posiadał życie". Mistrzowsko odtworzone zostało zachowanie ludzi, którym przyszło żyć w tamtych latach, pięknie uchwycona została ich zwierzeczość, zaś samo poszukiwanie tytuowego ognia, przedstawiona została jako pełna niebezpieczeństw podróz, od której zależy życie pozostałych członków stada. Film niewątpliwie zmusza do intensywnych refleksji nad takimi zagadnieniami jak miejsce i przynależność człowieka do świata przyrody i relacji wiążacych jego z całą tą sferą . Widzowi, który ogladając ten film, nie oczekuje od niego tylko estetycznego wypoczynku, powino nasunąc się także pytanie o nature gatunku ludzkiego lub choćby o ewolucje ludzkiej wiedzy(co znakomicie oddaje scena zdziwienia bohatera, który spostrzego iż człowiek jest w możności wytworzenia ognia, anie tyko traktowania go jako prezentu danego przez nature, a także finalna scena, woli podzielenia się zdobytym doświadczeniem i pokazaania innnym metody podejrzanej u obcego plemenia). Mysle że film ten mozna interpretować także w kategoriach mitu prometejskiego(przynajmniej takie skojarzenie mi się nasuneło). Dzieło, mimo iż od jego stworzenia upłyneło juz ponad 20 lat, jest pozycją musową, z która każdy wielbicie dobrego kina, jeżeli jeszcze tego nie zrobił, powinien się zapoznać.

użytkownik usunięty
Bolverk

Zdezaktualizowany! Nasza wiedz dotycząca naszej dalekiej przeszłości zrobiła jednak spory krok przez ostatnie 25 lat i to co oglądamy jest w zasadzie już tylko wizją rezyserską, taką samą wizją jaką był film "Milion lat przed naszą erą" gdzie człowiek walczy z dinozaurami. I pewnie po obejrzeniu i tamtego filmu z lat 40 znalazł się jakiś Bolverk który zachwycał się nim pisząc gdzieś w swoim kajeciku że te "dzieło wspaniale oddaje klimat tamtych czasów". A co byłeś tam? Czytałeś książke jakiegoś jakiegoś jaskiniowca że wiesz jaki to był klimat? Czemu Ci neandertalczycy chodzą w skórach a ludzie (ponoć większe zmarzluchy) biegają zaopatrzeni jedynie w jakiś popiół? Przecież to Afryka, ciepło i przyjemnie! Tylko że robiąc film o jaskiniowcach trzeba ubrac ich w grube skóry, przecież jak prosty widz mógłby ich inaczej poznać.....

stary, wyluzuj trochę...Bolverk tylko pochwalił film a Ty rzucasz się jakby Ci lizaka zabrał. Film nie jest dokumentem, chodzi w nim o coś więcej, o czym pisał Bolverk jako o głównych zaletach filmu.

Nie jestem pewien jak daleko poszła nauka w tej materii, natomiast wiem na 100%, że Ty również nie byłeś tam i także nie czytałeś żadnej ksiązki jaskiniowca (sądzę nawet, że żadnej ksiązki o prehistorii żeś nie czytał) więc tak samo jak Bolverk nie wiesz jak wyglądał świat tysiące lat temu. Skąd więc wniosek, że Twoja racja jest racniejsza?

Hmmmmmmm Afryka 80000 lat temu, co mieli nosic?? Moze trampki i jeansy????
Afryka, cieplo i przyjemnie Tjaaaaaaaaaa

użytkownik usunięty
Biojogurt

a ja jestem antropologiem a ty nie (z wystawionym jezykiem) matole :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones