PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11530}

Walka o ogień

La Guerre du feu
7,5 11 537
ocen
7,5 10 1 11537
7,7 3
oceny krytyków
Walka o ogień
powrót do forum filmu Walka o ogień

Naturystyczna niezgodna z prawdą, a przynajmniej pełna nieweryfikowalnych domysłów bajka. Oparta na hobesjańskich przesłankach i schematach poznawczych zmuszających do przyjęcia że człowiek dziki to człowiek pusty i związany ze społecznością tylko parszywymi powodami. Dla człowieka naprawdę zainteresowanego tematem to strata czasu i zaśmiecanie sobie wyobrażenia.

gggrzesiek

Niezgodna z jaką prawdą? Weryfikowalną? Jak?

ocenił(a) film na 9
gggrzesiek

Myslę że kolega grzesiek, troche na wyrost dał swój komentarz....
Pamietajmy że film nie jest nowy i ewentualnie opiera się na jakichś starych badaniach czy przekonaniach. Takie dywagacje mijaja sie jednak z rozsądkiem, bo celem filmu nie było paradokumentalne przedstawienie tamtej rzeczywistości, tylko dobry film ktory ma wciagnac i zainteresować widza.
Swoja drogą nie jestem znawcą tematu, jednak mi wydawał się jednak nie naciągany i dosyć wiernie odzwierciedlający tamte czasy.

ocenił(a) film na 9
arturro_1987

Brawo za głos rozsadku1 Możliwe, ze założyciel wątku napisał tak specjalnie chcąc się wyróżnić, bo to naprawdę film ponadczasowy

gggrzesiek

Dokładnie 81 rok - do tego film fabularny a nie DOKUMENT

ocenił(a) film na 10
Marucins

Właśnie!!!!

gggrzesiek

Ha gratulację i proszę stanąć za kamerą w celu nakręcenie bardziej "prawdziwego filmu"

impaler1

"Samemu zrób lepszy" to chyba najbardziej bezmyślny argument w dyskusjach o filmach, książkach czy czymkolwiek, zaraz potem jest "o gustach się nie dyskutuje". To reżyser "Walki o ogień" niejako twierdzi, że potrafi zrobić wartościowy film (upubliczniając swoje dzieło), gggrzesiek niczego takiego nie zasugerował - jest jedynie odbiorcą, czyli do niego film adresowano i pod jego ocenę poddano. Tym samym da do niej prawo. Czy naprawdę uważasz, że trzeba najpierw napisać książkę by móc się o jakiejkolwiek negatywnie wypowiedzieć, a w przeciwnym wypadku należy mówić tylko dobrze albo wcale najlepiej?

ocenił(a) film na 8
Force_Warrior

brawo za bycie głosem rozsądku. pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
impaler1

O, też bym to proponował

gggrzesiek

Przepiękne zdjęcia,świetna gra aktorska,bardzo dobra muzyka,również niezły humor, wszystko co powinno być w dobrym filmie.
Dla mnie to film wybitny i ponad czasowy dający wiele do myślenia i niesamowicie działający na wyobrażnię.
A ta przeintelektualizowana krytyka jest typowa dla wykształciuchów którzy wszystko i wszystkich na około krytykują.
W którym miejscu w tym filmie można zauważyć że to byli ludzie puści?,więcej pustki widzę w ludziach współczesnych,a najwięcej ludzi pustych jest na forach internetowych.

ocenił(a) film na 9
entregado

Dokładnie. Dzieło ponadczasowe i wyjątkowe. Przed obejrzeniem trudno sobie wyobrazić jak można zrobić wciągający film, w którym nie ma praktycznie żadnego dialogu w zrozumiałym języku, a jednak to jest właśnie taki film. Jasne, że nie zgadza się z aktualnymi badaniami, ale nie ma się co oszukiwać - nigdy się nie będzie zgadzał bo gdyby nakręcono go dzisiaj, 30 lat później odkryto by coś nowego. Bardzo fajna wizja tego jak mogło wyglądać życie naszych przodków.

ocenił(a) film na 10
Richtie

Dokładnie!

ocenił(a) film na 9
entregado

Zawsze znajdą się tacy co "wiedzą wszystko najlepiej i tylko ich gust jest jedynym właściwym" a wiadomo, że to niesamowity film!

ocenił(a) film na 10
gggrzesiek

Ale mi ta wypowiedź zalatuje grzechem pychy...
Niemniej, fajny przykład pustosłowia.

ocenił(a) film na 10
pazurrr1501

...albo pustogłowia!

ocenił(a) film na 10
gggrzesiek

Ale to fabuła a nie dokument i z przyzwoitości, za choćby świetne charakteryzacje, grę, nastrój powinno dać sie notę dużo wyższą niż 1! Jedynka to kpina po prostu, chyba, że zrobiłeś to dla prowokacji, żeby dyskusję wywołać

ocenił(a) film na 9
Draft_style

Przecież to kultowy film!

ocenił(a) film na 9
piecyk32

Dla mnie jeden z najoryginalniejszych w historii kina

ocenił(a) film na 9
major_xx

Dla mnie też!

ocenił(a) film na 10
major_xx

Bo właśnie taki jest

ocenił(a) film na 10
Draft_style

Typowe zagranie, żeby zwrócić na siebie uwagę. Film jest w jakiś sposób magiczny

ocenił(a) film na 10
CzystHarry

Pamiętam, że czytałem, ze aktorzy 2 lata przygotowywali się do ról, m.in. obserwując małpy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones