PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11530}

Walka o ogień

La Guerre du feu
7,5 11 528
ocen
7,5 10 1 11528
7,7 3
oceny krytyków
Walka o ogień
powrót do forum filmu Walka o ogień

czy to jest błąd?

użytkownik usunięty

W filmie trzech młodych wojowników wyrusza, aby odzyskać ogień. Wyruszają z miejsca, gdzie jest bardzo zimno. Po drodze trafiają nawet na mamuty, które okryte są gęstym i grubym futrem, a więc ciągle jesteśmy w zimnym regionie, w bardzo zimnym regionie. Jednakże obóz Iki (dziewczyna o imieniu "Ika" w odmianie, wybaczcie, że tłumaczę, ale ktoś gotów to zrozumieć jako nazwę wioski) znajduje się w ciepłym klimacie. Ludzie nie potrzebują żadnego okrycia, nawet w nocy śpią bez futer. Zresztą i roślinność się zmienia, od razu widać, że jest to gorący teren (zdjęcia robiono w Kenii). Czy nie uważacie, że twórcy lekko przegięli? To film, gdzie skupiasz się jedynie na obrazie, nie ma tu kopalni cytatów, bo nie ma wcale dialogów (poza kilkoma, których i tak nikt nie rozumie, choć zawsze wiadomo, o co chodzi). No i rzuciło mi się to w oczy. Musieliby przejść setki kilometrów, chyba że ja jestem nieuk i bajdurzę.
Poza tym z filmu wynika że nie było ich kilka, kilkanaście dni. Bo reszta plemienia czekała na nich na środku jeziorka, na wysepce. Być może schodzili pojedynczo coś znaleźć do żarła, ale chyba nie żyliby tam przez dłuższy czas.

Pozdrawiam.

użytkownik usunięty

To żaden błąd. Po prostu film jest bajką i dzieje się w bajkowym świecie, w którym mieszają się klimaty i kultury. Główni "neandertalczycy" walczą na początku z czymś w rodzaju Yeti czy też inteligentnych goryli (bardzo duże i całkiem włochate). Potem spotykają kanibali, a w ich sąsiedztwie - kulturę, która umie rozniecać ogień, budować siedziby i wytwarzać naczynia. Czyli jak w bajce: tu olbrzym, tu krasnoludek itp. - żeby było ciekawiej. Czystą fantazją jest też rekonstrukcja zachowania tych naszych "przodków" oraz ich komunikacja.

mam na vhs film z polskim tytułem "Walka o ogień II" The Dawn of Death , nigdzie nie mogą odszukać tego filmu po reżyserze i aktorach , czy ktoś coś wie

Nie masz racji. Współczesne badania potwierdzają, że obok siebie żyły rożne gatunki humanoidów. Tylko jeden odniósł sukces i właśnie dlatego, że wyeliminował pozostałe.

A że mamy obok siebie różne? A czy dziś nie mamy na świecie papuasaów żyjących w epoce kamiennej a nad nim latają samoloty.

użytkownik usunięty
Regent

Współczesne badania potwierdzają, że obok siebie żyły rożne gatunki humanoidów
___________________

Jedyne takie znane "spotkanie" to Neandertalczyk i Cro-Magnon. Ale to nie było spotkanie niemal zwierzęcych kanibali z kulturą garnków, domków i ognia.


A czy dziś nie mamy na świecie papuasaów żyjących w epoce kamiennej a nad nim latają samoloty.
____________________

I to właśnie jest NOWOŚĆ, która pojawiła się PO rewolucji neolitycznej, a doszła do przesilenia i znika. Bo jak się bliżej przyjrzeć tym Papuasom to oni zazwyczaj mają już komórki oraz internet. Wprawdzie kilkanaście lat temu na Filipinach (?) odkryto "plemię z epoki kamiennej", ale potem okazało się, że to była mistyfikacja. Poprzebierali okolicznych wieśniaków, żeby podreperować budżet turystyką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones