Andrzej Żuławski

7,5
1 029 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andrzej Żuławski

Witam

użytkownik usunięty

Cenie i szanuje pana reżysera Andrzeja Żuławskiego przede wszystkim za Diabła i Na Srebnym Globie gdyż to jest mistrzostwo gatunku i na razie jedyne jego filmy jakie widziałem.Może przesadze,ale wiele polskich i amerykańskich reżyserów mogłoby uczyć się rzetelności i precyzji z jaką pan Żuławski kręci swoje filmy.Kasa i pasja - połączył te dwie rzeczy w jedną całość i za to go szanuję.

Ja bym tylko dodala od siebie, iz wedlug mnie jest to niezmiernie, niezmiernie inteligentny i wrazliwy osobnik, wybitna indywidualnosc, nie tylko artystyczna :) Filmy realizowane przez niego to ten rodzaj twórczosci, który nie pozostawia jakiegokolwiek widza obojetnym - choc przegladajac zwyczajowe komentarze odnosnie do nich, bledem byloby swiadome przeoczenie faktu, iz dosc czesto niekoniecznie w pozytywnym sensie... Trudno jednak tutaj powolywac sie na jakakolwiek zamierzona próbe skandalizowania, pewien typ recepcji wydaje sie raczej warunkowany przez barokowa manierycznosc i nadekspresyjnosc - czego ja jestem akurat zwolenniczka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones