Jerzy Urban

Jerzy Urbach

6,0
117 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Jerzy Urban

obleśnego człowieka na skraju życia i śmierci. Ta twarz mówi: gra się kończy i niebawem czas na bilans mich dokonań...

kotek38

...

kotek38

Nie będzie żadnego bilansu, bo Bóg nie istnieje.

Kastore

Bóg, czy też jego brak, nie ma tu nic do rzeczy.

kotek38

To kto ma niby zrobić ten bilans?

Kastore

Twierdzisz, że Boga nie ma a jednak oczekujesz, że bilans zostanie dokonany przez jakiś zewnętrzny byt panujący nad malutkim człowieczkiem. Niestety, człowiek sam przed sobą dokonuje tego bilansu. Przed SOBĄ nie da się kłamać, czy ukrywać wstydliwych rzeczy. A JU ma ich na koncie co niemiara...

kotek38

Ja niby oczekuję? Ja chcę tylko wiedzieć o czym ty piszesz. No a jak nie dokona tego bilansu to co wtedy? ;)

A zresztą to nie brzmi tak dramatycznie jak to kreślisz, no bo wykona ten bilans i co? Umrze po 15 minutach? ;)

Kastore

JU nie jest taki głupi by go nie dokonać. Potrafił pokazać, że stać go na wiele a stoczył się i skończył tak marnie.

kotek38

No a jak nie dokona to co? I ponownie, nawet jak dokona to co?

Kastore

Wiesz, zastanawia mnie Twoja dociekliwość i troska o to czy JU stać (lub nie) na coś co można by nazwać samoobserwacją i ewentualne wyciągnięcie z niej jakichś wniosków. To bardzo ładnie, że tak pochylasz się nad bliźnim. Nie jestem jednak pewien czy akurat przypadek JU zasługuje na aż taką uwagę. Może ten człowiek jest Ci w jakiś sposób bliski i stąd Twoja troska?

kotek38

A może np. odpowiedz na moje pytania.

Kastore

Najlepiej zwróć się z nimi do JU skoro jego los tak Cię intryguje. Dlaczego to akurat ja miałbym na nie odpowiadać? Ten człowiek mało mnie interesuje, jeśli w ogóle...

kotek38

Nie, nie, moje pytania brzmiały co stanie się jak nie dokona bilansu i co stanie się jak dokona bilans, to są pytania stricte do ciebie.

Kastore

Skontaktuj się z panem JU - to są jego osobiste sprawy. Mnie nic do tego.

kotek38

To ty masz mi powiedzieć, co się stanie jak ktokolwiek dokona taki bilans i co się stanie jak go nie dokona.

Kastore

Nareszcie jakiś konkret:-)
Rozczaruję Cię jednak - nie będę się bawił w Pana Boga. Ja mam odpowiedź na swój prywatny użytek. A jeśli Ty jej nie masz to szukaj, błądź, znajduj - życie przed Tobą:-)

kotek38

Skoro masz odpowiedź to powiedz. I nie, nie nareszcie, bo ciągle cię pytam o to samo, zmiana z JU na ktokolwiek nie ma znaczenia.

Kastore

Nie ma tak łatwo! Wysil się trochę, daj coś z siebie a nie czekaj aż ktoś Ci podsunie na tacy gotowe rozwiązanie. W końcu to dotyczy CIEBIE więc warto się chyba wysilić???

kotek38

Ja chcę twoją opinię, wysilanie się nic mi nie da.

kotek38

Napiszcie coś o nim więcej

budny1987

Drobny przykład. Gdy w stanie wojennym na półkach był tylko ocet i musztarda, pan JU, jako rzecznik rządu ogłosił z rozbrajającą szczerością: RZĄD SIĘ SAM WYŻYWI. Nic dodać nic ująć...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones